BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Presidenti grek dërgohet në spital për shkak të temperaturës së lartë

Presidenti i Greqisë Prokopis Pavlupulos sot është dërguar në Qendrën për Kardiologji "Onazis" në Athinë, për shkak të temperaturës së lartë të shkaktuar nga virusi, për t'i bërë kontrolle shtesë, publikuan mediat greke.

Athinë, 24 janar 2020 (MIA) – Presidenti i Greqisë Prokopis Pavlupulos sot është dërguar në Qendrën për Kardiologji “Onazis” në Athinë, për shkak të temperaturës së lartë të shkaktuar nga virusi, për t’i bërë kontrolle shtesë, publikuan mediat greke.

Nga Kabineti i Pavlopulosit, herët në mëngjes përmes një kumtese i njoftuan gazetarët dhe mediat se “për shkak të virusit të presidentit të shtetit Prokopis Pavlupulos, takimet e sotme në pallatin presidencial nuk do të mbahen”, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina. sr/

Таг
Back to top button
Close
Close