0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоХроникаХроника.Портал

Пресечен меѓународен транспорт на дрога во Охрид, пронајдени околу 100 кг хашиш (видео)

Околу 100 килограми хашиш вчера полицијата во Охрид пронајде во скопско комбе управувано од државјанин на Турција. Возачот е приведен, а против него ќе биде поднесена кривична пријава до Основното јавно обвинителство Охрид, со цел определување мерка притвор.

Back to top button
Close
Close