Општество

Прес-конференција на министерката Царовска и градоначалникот Шилегов (во живо)

Прес-конференија на министерката за образование и наука Мила Царовска и градоначалникот на Град Скопје и претседател на ЗЕЛС Петре Шилегов.

Скопје, 4 септември 2020 (МИА) – Прес-конференија на министерката за образование и наука Мила Царовска и градоначалникот на Град Скопје и претседател на ЗЕЛС Петре Шилегов.

Изјава на министерката за образование Мила Царовска и градоначалникот Петре Шилегов

Posted by MИА.mk on Петок, 04 септември 2020

Back to top button
Close
Close