0_Македонија.ПорталЛинк во живоПолитика

Прес-конференција Заев-Хоти (ВО ЖИВО)

Прес-конференција на премиерот Зоран Заев и косовскиот премиер Авдулах Хоти, кој е во официјална посета на земјава.

Скопје, 23 октомври 2020 (МИА) – Прес-конференција на премиерот Зоран Заев и косовскиот премиер Авдулах Хоти, кој е во официјална посета на земјава.

Таг
Back to top button
Close
Close