Политика

Прес-конференција на вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби (во живо)

Прес-конференција на првиот заменик-претседател на Владата на Република Северна Македонија и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби.

Скопје, 13 септември 2020 (МИА) – Прес-конференција на првиот заменик-претседател на Владата на Република Северна Македонија и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close