Економија

Прес-конференција на вицепремиерот Битиќи и министрите Бесими и Бектеши

Прес-конференција на вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, министерот за финансии, Фатмир Бесими, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Развојната банка на Република Северна Македонија, Кире Наумов.

Скопје, 20 април 2021 (МИА) – Прес-конференција на вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, министерот за финансии, Фатмир Бесими, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Развојната банка на Република Северна Македонија, Кире Наумов.

Back to top button
Close
Close