Политика

Прес-конференција на премиерот Спасовски за третиот пакет економски мерки (во живо)

Прес-конференција на претседателот на Владата, Оливер Спасовски посветена на третиот пакет економски мерки.

Скопје, 17 мај 2020 (МИА) – Прес-конференција на претседателот на Владата, Оливер Спасовски посветена на третиот пакет економски мерки.

Премиерот Спасовски на прес-конференцијата ќе биде придружуван од вицепремиерката за економски прашања и за координација со економските ресори, Мила Царовска, министерката за финансии Нина Ангеловска, министерот за економија Крешник Бектеши, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и министерот за образование и наука, Арбер Адеми. сп/

Back to top button
Close
Close