0_Македонија.ПорталПолитика

Прес-конференција на премиерот Спасовски во 09:45 часот

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска во 09:45 часот ќе одржи прес-конференција, соопшти владината прес служба.

Скопје, 24 јуни 2020 (МИА) – Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска во 09:45 часот ќе одржи прес-конференција, соопшти владината прес служба.
Прес-конференцијата на македонски јазик ќе може да се следи во живо на линкот: https://youtu.be/wvGvJDXOSk8 , а на албански јазик на: https://youtu.be/qU5eY9jfa6M
Акредитираните новинари за онлајн видео вклучување ќе имаат можност за учество на прес-конференцијата. Прашањата може да ги испратат на portparol@vlada.gov.mk најдоцна 30 минути пред почетокот на прес-конференцијата.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close