0_Македонија.ПорталЛинк во живоОпштество

Прес-конференција на директорот на ФИТР за нов повик за кофинансирани грантови (во живо)

Прес-конференција на директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски за нов јавен повик за кофинансирани грантови за технолошки развој за надминување на последиците од КОВИД-19.

Скопје, 29 мај 2020 (МИА) – Прес-конференција на директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски за нов јавен повик за кофинансирани грантови за технолошки развој за надминување на последиците од КОВИД-19.

 Овој инструмент е дел од третиот сет економски мерки на Владата и е наменет за финансиска поддршка за технолошки развој на домашните претпријатија и приватни здравствени установи (ПЗУ) за брзо прилагодување на предизвиците наметнати од КОВИД пандемијата.

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close