0_Македонија.ПорталЕкономијаЛинк во живо

Прес-конференција на Бектеши, Галовеј и Паолучи (ВО ЖИВО)

Прес-конференција на министерот за економија Крешник Бектеши, амбасадорката на Обединетото Кралство во Северна Македонија Рејчел Галовеј и шефот на канцеларијата на Светска банка во Северна Македонија, Масимилиано Паолучи.

Скопје, 21 октомври 2020 (МИА) – Прес-конференција на министерот за економија Крешник Бектеши, амбасадорката на Обединетото Кралство во Северна Македонија Рејчел Галовеј и шефот на канцеларијата на Светска банка во Северна Македонија, Масимилиано Паолучи.

Back to top button
Close
Close