Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Преполовени испораките на вакцината на АстраЗенека за Белгија

Белгија во првиот квартал од 2021 година ќе добие 650.000 дози од британско-шведска вакцина на АстраЗенека, наместо договорените 1,5 милиони дози, соопштија белгиските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close