Дописници МКДОпштински вести

Преполовена побарувачката за тестирање со брзи тестови во Прилеп, но се намалуваат и залихите

Побарувачката на брзи тестови во Здравствениот дом е преполовена, намалени се бројките на новозаразени, како и процентот на позитивни тестови, оценуваат од лабораторијата при Здравствениот дом во Прилеп. Таму е при крај бројот на брзи тестови, но очекуваат донации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close