Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Препев на „Лента од ветар“ од Ружица Циндори

Книгата поезија „Лента од ветар" од хрватската поетеса Ружица Циндори е објавена во издание на Здружението за наука и култура „Нова“ од Битола. Препевот го направи Љерка Тот Наумова, рецензијата е на Мирјана Стојановска, а дизајнер на корицата е Весна Мундишевска-Велјановска. Проектот е поддржан од Министерството за култура на РСМакедонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close