0_Спорт.ПорталФудбал

Преодниот рок во македонскиот фудбал од 15 јуни до 31 август

Фудбалската федерација на Македонија објави дека согласно Одлуката на У. О. за прекин на натпреварувачката сезона 2019/2020 во сите категории, вклучително и Прва МФЛ, летниот преоден рок почнува на 15 јуни и ќе трае до 31 август 2020 година.

Скопје, 10 јуни 2020 (МИА) – Фудбалската федерација на Македонија објави дека согласно Одлуката на У. О. за прекин на натпреварувачката сезона 2019/2020 во сите категории, вклучително и Прва МФЛ, летниот преоден рок почнува на 15 јуни и ќе трае до 31 август 2020 година.

Во моментов нема одлука кога ќе почне новата сезона, но ако се подобри ситуацијата со коронавирусот, прволигашите можно е новото првенство да го стартуваат во август. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close