Политички партии

Пренџов: Од наредната година граѓаните ќе плаќаат повисоки сметки за струја за најмалку 5 отсто

Пратеникот од Коалицијата „Обнова за Македонија“ Љупчо Пренџов изјави дека денеска на седница на Собранието е законот за намалување на ДДВ на електрична енергија од 18 на пет отсто.

Back to top button
Close
Close