0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Премногу се одолговлекува прашањето со неиспраќање на амбасадорите, смета Османи

Останува собраниската Комисија за надворешна политика како момент низ кој треба да поминат амбасадорите, бидејќи сепак Собранието има важна надлежност во креирањето и во утврдувањето на надворешната политика. И во тој правец сметаме дека Собранието треба да ја задржи таа улога, меѓутоа како што е и сега, а не како задолжителен елемент во процесот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close