0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Премиерот Заев по повод 9 Мај – Ден на Европа: Нашиот природен дом е Европската Унија меѓу просперитетните европски нации

Премиерот Зоран Заев, во своето обраќање по повод 9 Мај - Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, истакна дека денеска одбележуваме еден голем датум за два крупни настани во историјата на Европа и на нашата земја.

Back to top button
Close
Close