0_Македонија.ПорталОригинални текстовиПолитика

Премиерот Заев и претседателката на БСП Корнелија Нинова од Софија: Имаме иста главна цел – Народите да ни бидат блиски и заедно во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во рамките на агендата на денешната работна посета на Република Бугарија се сретна и со претседателката на Бугарската социјалистичка партија (БСП) Корнелија Нинова.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close