Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Премиерот Рама кажа зошто социјалистите треба да го добијат третиот мандат

„Треба да се заврши закрепнувањето од катастрофалниот земјотрес и сите да влезат во своите домови, да се вакцинираат сите граѓани, да се завршат здравствените реформи, да се исчисти имиџот на белите мантили од корумпираните, да се зајакне прогресивноста на оданочувањето во полза на оние со помала добивка, натамошно зголемување на минималната плата и платите како целина, развој на пристанишната и аеродромската инфраструктура“, напиша Рама на социјалните мрежи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close