ЕвропаЕвропа.Портал

Премиерот на Русија, Медведев поднесе оставка

Дмитриј Медведев денеска поднесе оставка од функцијата премиер на Русија, јави руската државна агенција ТАСС

Москва, 15 јануари 2020 (МИА) – Дмитриј Медведев денеска поднесе оставка од функцијата премиер на Русија, јави руската државна агенција ТАСС.

Тој одлуката ја донел по разговорот со рускиот претседатек Владимир Путин, кој му се заблагодари на досегашната работа. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close