СветСвет.Портал

Премиерот на преодната влада на Либија побара меѓународна помош

Премиерот на преодната влада на Либија, Абдул Хамид Дбеибех, побара од меѓународната заедница да помогне странските борци, платеници, да ја напуштат територијата на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close