Европа

Премиерот на Португалија, по негативен тест, се враќа на работа

Португалскиот премиер Антонио Коста е негативен на коронавирусот и од денеска повторно ќе се појавува во јавност, соопшти неговиот кабинет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close