Svet.SlajderСветСвет.Портал

Премиерот на Непал бара вонредни избори поради раскол во неговата партија

Премиерот на Непал, Кадга Прасад Шарма Оли денеска се обрати на илјадниците приврзаници во главниот град на Непал, Катманду, ден откако лидерите на спротивставените партиски фракции повикаа на национален штрајк, со цел да се спротивстават, според нив, на неуставниот потег на премиерот да бара нови избори насред економска криза предизвикана од пандемијата со Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close