Svet.SlajderСвет

Премиерот на Монголија поднесе оставка поради неуспехот на Владата да се справи со коронавирусот

Премиерот на Монголија, Ухнаагин Хјурелсух поднесе оставка по протестите во главниот град поради неуспехот на Владата да се справи со пандемијата на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close