Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Премиерот на Грузија поднесе оставка

Тој објасни дека одлуката ја донел поради несогласувања со неговиот тим околу апсењето на лидерот на опозициската партија „Единствено национално движење“ Никонор Мелија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close