СветСвет.Портал

Премиерот на Австралија одби да се извини поради темпото на вакцинација

Иако често беше под притисок да му се извини на народот за „кошмарната вакцинација“ за време на интервјуто за Кис ФМ, Морисон одби да го стори тоа, објаснувајќи дека Владата е фокусирана на „решавање на проблемите“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close