0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Премиерот годинава не очекува поскапување на струјата

Оваа година не очекуваме раст на цените на струјата заради соодветните политики што ги правиме за да направиме меко спуштање во либерализацијата во време кога приватните компании веќе се на слободниот пазар на електрична енергија и не можат да покријат дел од трошоците на домаќинствата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close