Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Премиерно прикажан филмот „Хомо“ на затворањето на Синедејс, наградата „Златна ѕвезда“ за филмот „Гагарин“

Со премиерата на филмот „Хомо“ на Игор Иванов Изи, под отворено небо на покривот на ГТЦ и концертот на Здружението на џез музичари и гудачкиот оркестар во паркот на МКЦ, беше затворен 19.Меѓународен фестивал за европски филм - Синедејс.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close