0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.Портал

Премиера на Бужаровска во Словенија: Жените не мора да се суперхерои за да бидат еднакви

Во Словенечкиот народен театар - Драма Љубљана беше поставена претставата „Мојот маж“ според расказите на Румена Бужаровска. Во согласност со здравствените протоколи, минатата недела се одржаа три претпремиери и три премиери (на 8, 9 и 10 октомври) пред публика од по 80 гледачи по претстава.

The fullnews article is available only to subscribers of the MIA web-service.
Sign in or contact our marketing sector for more information.

Tel. +389 2 2461600 ext. 235
e-mail: marketing@mia.mk .

Таг
Back to top button
Close
Close