0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Премиер лига: Астон Вила победи, Челзи ремизира

По традицијата во Англиското фудбалско првенство првиот ден од новата година се играат натпревари. Денеска на распоредот се девет средби од 21. коло, а две од нив веќе завршија. Челзи испушти победа, додека Астон Вила освои три бода.

Лондон, 1 јануари 2020 (МИА) – По традицијата во Англиското фудбалско првенство првиот ден од новата година се играат натпревари. Денеска на распоредот се девет средби од 21. коло, а две од нив веќе завршија. Челзи испушти победа, додека Астон Вила освои три бода.

Резултати:
Брајтон – Челзи 1:1
Барнли – Астон Вила 1:2.

Двојки за другите седум средби:
Њукасл – Лестер
Саутемптон – Тотенхем
Вотфорд – Вулвс
Манчестер сити – Евертон
Норвич – Кристал палас
Вест Хем – Бурнмут
Арсенал – Манчестер јунајтед.

Табела: Ливерпул 55 бода (19 натпревари), Лестер 42 (20), Манчестер сити 41 (20), Челзи 36 (21), Манчестер јунајтед 31 (20),… зс/

Таг
Back to top button
Close
Close