0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.Портал

Прелиминарен извештај на СЗО за потеклото на коронавирусот

Прелиминарниот извештај на Светската здравствена организација (СЗО) за потеклото на коронавирусот ќе препорача пообемно пребарување на контактите на првиот познат пациент заболен од Ковид-19 во Вухан, Кина, како и синџирот на снабдување на речиси десет трговци на пазарот за морска храна во Хуанан, за кои се смета дека имаат улога во раното ширење на коронавирусот кон крајот на 2019 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close