Svet.SlajderСвет

Преку шест милиони заразени од коронавирус во Индија

Бројот на лица заразени со коронавирус во Индија надмина шест милиони, откако во последните 24 часа беа регистрирани 82.170 нови случаи, соопшти индиското Министерство за здравство.

Back to top button
Close
Close