0_Македонија.ПорталОпштество

Преку проектот „Образованието е повеќе од просек 5.0“, стипендии за средношколци со помал просек

Школата за дизајн и уметност „Џолев и уметностите“, во соработка со Институт за дизајн и технологија (ИДТ), преку проектот „Образованието е повеќе од просек 5.0“ ќе доделат пет целосни стипендии за новата сезона обуки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close