0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

Преку проектот „GREENOVET“ ќе се формираат центри за извонредност за стручно образование

Почна со реализација четиригодишниот проект „GREENOVET - Европска платформа за извонредност во стручното образование и обука за зелени иновации“, финансиран од програмата „Еразмус +“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close