0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Преку КОВАКС за Северна Македонија 103.200 вакцини против Ковид-19, испораката кон крајот на февруари

Преку КОВАКС механизмот, Северна Македонија ќе добие 103.200 дози вакцини против Ковид-19, од вкупно 337,2 милиони, кои оваа Иницијативата на ОН планира да ги испорача во првата половина од годинава во 145 земји во светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close