Општински вестиСервисни информацииСкопје

Прекинато водоснабдувањето за дел од корисниците во Кисела Вода

Поради уличен дефект Ф-150 милиметри на улица „Чедомир Кантарџиев“ 3, без вода ќе бидат корисниците од оваа  и дел од улицата „Наум Охридски“ во Општина Кисела Вода.

Скопје, 14 јануари 2021 (МИА) – Поради уличен дефект Ф-150 милиметри на улица „Чедомир Кантарџиев“ 3, без вода ќе бидат корисниците од оваа  и дел од улицата „Наум Охридски“ во Општина Кисела Вода.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје водоснабдувањето ќе биде прекинато во текот на денот поточно од 09:30 часот, па се до отсранувањето на дефектот. свс/сп/

Таг
Back to top button
Close
Close