ОпштествоОпштински вестиСкопје

Прекинато водоснабдување за корисниците од Маџир маало

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-2“ на Кеј 13 Ноември бб, од 10.30 часот со прекинато водоснабдување се корисниците од Маџир маало.

Скопје, 16 август 2021 (МИА) – Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-2“ на кеј 13 Ноември бб, од 10.30 часот со прекинато водоснабдување се корисниците од Маџир маало.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со активностите.свс/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close