ОпштествоОпштински вестиСкопје

Прекинато водоснабдување за корисници од Долно Лисиче

Поради штопирање на стара водоводна линија на 1/51 Долно Лисиче , со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат корисниците од Долно Лисиче.

Скопје, 23 август 2021 (МИА) – Поради штопирање на стара водоводна линија на 1/51 Долно Лисиче , со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат корисниците од Долно Лисиче.

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 12 часот се до завршување со санација на дефектот.свс/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close