0_Македонија.ПорталСкопје

Прекинато водоснабдување утре во делови од Центар

Прекинато водоснабдување утре од 8 часот ќе имаат корисниците од ул. „Људевит Гај“ во општина Центар, дел од „Дебарца“ и „Раде Кончар“ и сите кафеани во Идадија.

Скопје, 2 март 2020 (МИА) – Прекинато водоснабдување утре од 8 часот ќе имаат корисниците од ул. „Људевит Гај“ во општина Центар, дел од „Дебарца“ и „Раде Кончар“ и сите кафеани во Идадија.

Прекинот е поради отстранување дефект на приклучна цевка на ул. „Људевит Гај“ бб и ќе трае до негово санирање. хс/рп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close