0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Прекинато водоснабдување на ул.Црниче и дел од Банско

Поради уличен дефект Ф 80 на ул.Црниче бр.35, без вода ќе останат корисниците од истата улица и дел од Банско.

Скопје, 1 март (МИА)Поради уличен дефект Ф 80 на ул. Црниче бр.35, без вода ќе останат корисниците од оваа улица и дел од Банско.

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека прекинот ќе трае од 08:50 часот  до завршување на дефектот.свс/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close