0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Прекинато водоснабдување на булевар „Видое Смилевски Бато“

Поради уличен дефект ф200мм на бул.„Видое Смилевски Бато“ бр.15 , прекинато водоснабдување, денеска од 11:00 часот ќе имаат корисниците на бул.„Видое Смилевски Бато“ од бр.1 до 37 и зградите со бр.51 и 55 висока зона.

Скопје, 31 јануари 2021 (МИА) – Поради уличен дефект ф200мм на бул.„Видое Смилевски Бато“ бр.15 , прекинато водоснабдување, денеска од 11:00 часот ќе имаат корисниците на бул.„Видое Смилевски Бато“ од бр.1 до 37 и зградите со бр.51 и 55 висока зона.

Како што информираат од РЦУК Скопје, прекинот со водоснабдувањето ќе биде се до санирање на дефектот. дма/мд/

Таг
Back to top button
Close
Close