0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Прекината свадба во струмичко Банско со околу 300 гости во време на пандемија, следуваат кривични пријави

Во струмичкото село Банско вчера полицијата прекинала свадбена веселба на која присуствувале околу 300 гости. Од МВР најавија кривични  пријави по расчистување на случајот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close