0_Македонија.ПорталПолитика

Прекината 41. седница, продолжението ќе биде дополнително закажано

На дневен ред на седницата, чие продолжение, како што рече Џафери, ќе биде дополнително закажано, се преку 60 точки, меѓу кои и интерпелациите за министерот за правда Бојан Маричиќ и за вицепремиерот за борба против корупцијата Љупчо Николовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close