ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Прекинат состанокот на покраинските влади со Меркел за мерките против коронавирусот

Преговорите меѓу федералните и покраинските влади на Германија за понатамошни мерки во борбата против коронавирусот се прекинати поради несогласување околу воведувањето построги мерки, што ги бара канцеларката Ангела Меркел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close