Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Прекинат Самитот на ЕУ, продолжението закажано за утре (ДПЛ)

Лидерите на 28-те земји членки на ЕУ не успеаја да постигнат компромис за водечките позиции во на институциите на Унијата, поради што по 18-часовни разговори го прекинаа Самитот започнат синоќа и неговото продолжение претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск го закажаа за утре во 11 часот.

Back to top button
Close
Close