Општински вестиСервисни информацииСкопје

Прекин во водоснабдувањето во реонот на универзитетот ФОН

Поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник 200 милиметри на булевар „Киро Глигоров“, денеска без водоснабдување ќе останат корисниците од универзитетот ФОН и фирмата Офис Плус.

Скопје, 22 септември 2020 (МИА) – Поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник 200 милиметри на булевар „Киро Глигоров“, денеска без водоснабдување ќе останат корисниците од универзитетот ФОН и фирмата Офис Плус.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ прекинот во водоснабдувањето ќе почне од 12:00 часот и ќе трае до завршување на интервенцијата. сп/

Back to top button
Close
Close