Сервисни информацииСкопје

Прекин во водоснабдувањето утре за дел од корисниците во Центар

Прекинато водоснабдување утре ќе имаат дел од корисници во Општина Центар поради дефект на затворач од ф 400 мм.

Скопје, 6 септември 2020 (МИА) – Прекинато водоснабдување утре ќе имаат дел од корисници во Општина Центар поради дефект на затворач од ф 400 мм.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација Скопје, прекин во водоснабдувањето ќе имаат дел од корисниците од ул.„Франклин Рузвелт“, на потегот од ул.„Орце Николов“ до бул.„Илинденска“ од 8:30 часот до отстранување на дефектот. цр/хс/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top button
Close
Close