Општински вестиСкопје

Прекин на водоснабдувањето во дел од Пржино

Поради уличен дефект на Ф-100 милиметри на улица „Милан Мијалковиќ“ број 10 во скопската населба Пржино, прекинато водоснабдување имаат корисниците на дел од оваа улица, информираат од ЈП "Водовод и Канализација" - Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close