Општински вестиСкопје

Прекин на водоснабдувањето на дел од корисниците во Аеродром

Поради уличен дефект на булеварот „Видео Смилевски Бато“ 35/1 во Аеродром, утрово беше прекинато водоснабдувањето за корисниците од ниска зона од број 1 до 55.

Скопје, 9 јануари 2020 (МИА) – Поради уличен дефект на булеварот „Видео Смилевски Бато“ 35/1 во Аеродром, утрово беше прекинато водоснабдувањето за корисниците од ниска зона од број 1 до 55.

Водоснабдувањето беше прекинато од 8:45 часот, а ќе трае до завршување на дефектот, информира јавното претпријатие Водовод и канализација- Скопје.ир/дма/

Таг
Back to top button
Close
Close