Општински вестиСкопје

Прекин на водоснабдувањето кај корисниците од улица „Струма 3“

Поради уличен дефект ф-100мм на улица „Струма 3“, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица.

Скопје, 9 септември 2020 (МИА) – Поради уличен дефект ф-100мм на улица „Струма 3“, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица.

Од ЈП „Водовод и канализација“ соопштија дека прекинот ќе трае од  08:30 часот до завршување на работните активности. см/сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close